געגועים לאבא

עכשיו בצפייה ישירה

www.vimeo.com/ondemand/missingfather

סינופסיס        מפגש יוצר       עיתונות        וידאו

 

 

 

 

 

 

 

 

 

סינופסיס

 

 

 

       

 

 

שלושים שנה לאחר מות אביו, רב אלוף דוד אלעזר (דדו), יוצא בנו, יאיר, למסע בעקבותיו. הוא מנסה לפרוץ את סבך המיתוסים שמקיפים את אביו, במטרה להפסיק לחיות בצילו, ולהתגבר על הכעס על כך ששם את הצבא לפני המשפחה. במהלך המסע יאיר מבין שאצל דדו לא היה הבדל בין הפרטי לציבורי. חייו הצבאיים היו חייו: מסלול של עלייה מטאורית שבסופו נפילה מכאיבה. אחרי חודשים ארוכים עם דדו בחדר העריכה, יאיר מצליח להתקרב אליו, להבין את הבחירה שעשה, ולהיפרד

  

 

הפקה ובימוי: יאיר אלעזר

תסריט ותחקיר: טל אלעזר

עריכה: טל ויאיר אלעזר

צלמים ראשיים : אמנון זלאיט ועופר פרנט

קול : עמוס ציפורי

מוסיקה מקורית : אבי בנימין

עיצוב פסקול: רמי גרפמן 

 

 

 

 

Top

 

 

עיתונות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לחץ כאן לצפיה בכתבה בערוץ 10

 

Top

 

 

 

 

 

 

מפגש יוצר

הסרט "געגועים לאבא" שהוקרן בפני תלמידינו הותיר בהם רושם עז. לאחר הצפייה בסרט והשיחה עמך המשיכו התלמידים לדון בכיתות, מיוזמתם, בסוגיות שונות שעלו בעקבות המפגש איתך.

באסיפת הורים שהתקיימה אתמול ציינו הורים רבים כי ילדיהם סיפרו בבית על התרשמותם מהמפגש איתך. אני חושבת שהמפגש היה חשוב ביותר והיה חלק חשוב בפעילות החינוכית בבית ספרנו. אנו מודים לך ומקווים להמשך שיתוף פעולה בשנים הבאות.

התלמידים כתבו לך גם הם מכתב תודה, בקובץ המצורף.

גילי סלומון רכזת יא בית ספר בויאר.

 

אנו תלמידי בויאר רוצים להודות לך, על שהגעת אל בית ספרנו וסיפרת לנו את סיפורך, ואת סיפורו של אביך, דדו. כאשר הודיעו לנו באותו יום, שאנו נראה סרט על מלחמת יום הכיפורים ועל הגנרל המפקד במהלכה, רובנו הגבנו באדישות. כאשר הודיענו לנו שאחרי הצפייה נדבר עם הבן שלו, שהוא גם הבמאי של הסרט, זה היווה הבדל משמעותי. לא ראינו רק סרט דוקומנטרי - ראינו סרט אישי, ואז אף ניתנה לנו האפשרות לחקור עמוק אל תוכו. סרטך, אשר חוקר את ההיסטוריה של אביך ואת ההווה שלך היה בעל מטען רגשי חזק, וניתן היה לראות את השעות והימים שהשקעת בו. אך הדבר המרגש באמת, היה לדבר איתך, ולדון איתך בקשר לסרט. הייתה זה אפשרות חד פעמית לפגוש במאי ולגלות את מחשבותיו כאשר יצר את הסרט. הפן האישי שלך בתהליך היצירה הוסיף כל כך הרבה, ועשה סרט זה ייחודי.

אנו מודים לך מקרב לב, על הכנות והפתיחות ששמת בסרט, וכך גם בשיחה בינינו.

 מאחלים לך את מירב ההצלחה וקצת באיחור גם ברכת שנה טובה,

 תלמידי תיכון בויאר.

 

הסרט "געגועים לאבא" הוקרן אצלנו במועדון מלא וגדוש בנוכחות יאיר אלעזר. בדרכו הצנועה והשקטה, לוקח אותנו יאיר למסע בעקבות אביו, רב-אלוף דוד אלעזר, אל הפיוס וההשלמה.

במישור האישי, זהו סרט מרגש; יאיר משכיל להוביל את הצופה, צעד אחר צעד, להזדהות מלאה עם האיש המיוחד הזה ועם עברו המסקרן. במישור הלאומי, הוא מקומם, על שדווקא האיש שראה את הנולד ועמד איתן ונחוש מול הסכנה - שילם מחיר כה כבד.

השיחה עם יאיר לאחר הסרט הייתה מרגשת לא פחות; מפגש חברתי על מחיר אישי, אחריות והקרבה שהיוו את תמציתו של האיש דדו. מומלץ בכל לב.

יהודה עלי - רכז תרבות - קיבוץ ברעם

 

היה ערב מיוחד ומהנה, אנשים מאוד נהנו, פנו אלי ודיברו על הערב בהתרגשות. היופי הוא שהיו אנשים שהתחברו לחוויות שלהם מאותה תקופה. השיחה לאחר הצפייה בסרט הייתה מעניינת, מרגשת, אישית ומיוחדת. המשך בדרכך המיוחדת לרגש אנשים.

גילה רצ'בסקי ,רכזת התרבות של קיבוץ סאסא.

 

נהנינו מאוד מהסרט "געגועים לאבא". הסרט נוגע ללב ומרגש מאוד. חברים/ות שהיו בערב הזה, התרגשו מאוד ובמיוחד מהאפשרות לדבר איתך.

זה נתן לכולנו חומר למחשבה, וכאב לב, על העוול הנורא שעשו לאביך ולמשפחתך, והאם ניתן באיזשהו דרך לכפר על זה, למרות שלא ניתן לעשות דבר למען אביך ז"ל. בהצלחה בכל מה שתעשה בעתיד.

רחל- רכזת התרבות של ניר עוז.

  

התגובות שקיבלתי היו מאד נרגשות. אנשים אמרו שחוו ערב מאד מיוחד, מענין ומרגש. גם אני הרגשתי כך. המפגש איתך היה בלתי אמצעי והצפיה בסרט היתה שונה מצפיה בטלויזיה. אתה באישיותך והפינה המיוחדת שיש לחברי שער העמקים העצימו את החוויה. נוצרו אנרגיות ואווירה שלא תמיד קורות.

אחד החברים אמר לי אתמול שהמפגש איתך "לא יוצא לו מהראש". אני הייתי מאד מרוצה ואני חושבת שמי שלא בא ממש הפסיד. תודה.

רחלי יצחקי. שער העמקים.

 

ליצירת קשר והזמנת הקרנה

 

Top 

 

מוסיקה